>> Shtoni linkun tuaj kėtu... <<
(pranohen vetëm linka që kanë të bëjnë me Kur'anin)

Program pėr shfletimin dhe leximin e Kuranit
Forum islamik, qėllimi tė dalurit nė ndihmė tė gjithė muslimanėve anembanė botės islame ku gjenden. Me projektet dhe veprat e paraqitura nė forum, do tė kuptoni edhe mė tepėr rreth forumit dhe motodologjisė sė forumit. Allahu ju shpėrbleft pėr vizitėn.
Njė nga sajtet mė tė kualitetshėm me AJAX teknologji pėr hulumtimin e Kuranit
AJAX sajt me tė gjitha pėrkthimet e mundshme tė Kur'anit
Mund te Gjeni: Ligjerata islame ,Pytje porgjigje , ilahi ,Dokumentar islam ,foto islame,Mesim por fillestar rreth faljes se namzit ..
pak nge dhe per fe islame
Faqe Islame ku mund te mesohen rregullat e Fikhut dhe njohuri te pergjithshme Islame
Esselamu Alejkum! Nė kėtė faqe mund tė gjeni informacione rreth xhamisė sė shqiptarėve ne qytetin e Salzburgut,derse live nga kjo xhami, tema tė ndryshme pėr fenė Islame si Akide, teuhid, fikh etj. si dhe programe, shkarkime, galerij, pyetje dhe pėrgjigje, video ligjerata dhe shume tema tė tjera.
• Abdulmuh'sin El-Kasim • Ahmed El-Axhmi • Abdurahman Sudejs • Ebu Bekr Esh-Shatirij • Faris Abbad • Hani Er-Rifa'i • Imad El-Men'sarij • Mahir El-Muajkilij • Mahir El-Muajkilij "Kualitet i lartė" • Meshari Rashid • Muhammed El-Luhejdan • Muhammed Siddik el Minsha'ui • Muhammed Taha • Mus'hafi i Mekkes nga teravit 1428h • Sad El-Gamedi • Salah Er-Rashid • Teufik Es-Sajjag
leximi dhe ndigjimi i kuranit ne shqip the gjuh te tjera.
Eshte njeri nga linqet ku mund te degjoni recitim te Kur'anit nga shum recitues te mrekullueshem
Xhami e shqipetareve ne Vjene.
Shoqata Realiteti Radio Realiteti Forum Ensar
www.IslamKS.CH , VENDSHKARKIMI pėr Materiale Islame si: Kur'ani,Ilahi,Ligjerata,Video,Libra,Tekste,etj.
Ketu mundeni te gjeni Ilahi,Ligjerata.lexime,pytje pergjegjje,fetva e shum e shum te tjera kemi edhe Radion qe esht 24 ore online,mundohemi ta perhapin dinin All-llahu na Ndimoft Elhamdulilah qe na ka mundesu All-llahu ta hapim ket Web seit
Lexo me emrin e Zotit tėnd, i cili krijoi (ēdo gjė).el-Alak 1
Udhėzona (pėrforcona) nė rrugėn e drejtė!El-Fatiha 6.
web faqe islame
Ju Mire presim ne webfaqen tone dhe tjuajen! Ne kete webfaqe Islame keni mundesi te ndegjoni Kur an, Ilahi dhe Ligjerata nga Hoxhollar te njohur, si dhe Kuiz Islam. Qellimi jone eshte Devotshmeria...
Ehli Sunnah
faqe islame ne gjuhen shqipe
U hap forumi i pare islam i Ulqinit. Forumi do te permbaj cdo dit materiale te reja si nga ana shkencore dhe fetare. Forumi ka perqellim perhapjen e dinit islam,udhzimin e te rejave dhe te rive dhe mesimin per fen Islame. jeni te mirseardhur qe te jepni mendimet tuaja qofshin to veretje apo sugjerime per te ecur forumi perpara. Allahu ju shperbleft Me nderim stafi i forumit islam te Ulqinit http://ulqin.forum-2007.com/forum.htm Gjithashtu ju lajmrom dhe per Televizorin te par Islam te Ulqinit: www.mogulus.com/tviuqlin Jeni te mirseardhur
Thesari i Videove Islamike
...
Hasan Nahi, Feti Mehdiu, Sherif Ahmeti
...
Fakulteti i Studimeve Islame ne Prishtine
Dritare e mendimit burimor islam... Dritare qe pasqyron te verteten dhe te realten... Dritare qe thirr ne rizgjim dhe vetedijesim... Keshtjella e brezit te ri...
Edukata komoran ka shum per fe Islame
faqe islame ne gjuhen gjermane,ku mund te shihet si kthen te rinjt ne rrugen e vertet,e shum gjera tjera interesante
Mėsoni leximin e Kur'anit
KUR'AN me subtitle(perkthim) ne shume gjuhe,tani edhe ne gjuhen shqipe, kenduar nga recitator te nryshem me ze shume te bukur
web faqe islame
Meka Live
Faza e Hėnės
.
Eshte faqe me informacione Islame nga Gjermania, dhe ne shume gjuhe tjera.
PUNIME SEMINARIKE, ISLAM, ONLINE LOJRA, MATERIALE PĖR LEXIM, FORUME, ETJ
Forum me tematike Islame
FAQE ISLAME SHQIPTARE SIPAS PARIMEVE TE KURANIT DHE SUNETIT. NE BRENDESI TE SAJ DO TE DEGJONI PROGRAMIN E RADIO BURIMI I JETES SI DHE DO TE MUND TE LEXONI TEMA TE NDRYSHME NE RUBRIKAT: KURAN, HADITH, AKIDE, FIKH, HYTBE, TEMA, SI DHE PERGJIGJE PYETJESH NGA HOXHA I NDERUAR AHMED KALAJA. JU MIREPRESIM!
Radio Islame, Audio, Video, Tema dhe Artikuj te ndryshme
faqe islame ne burim kuranit dhe sunetit,tema te ndryshme islame,diskutime te ndryshme,forum publik dhe forum te motrave mbledhje te motrave.Pytje dhe pergjigje nga hoxhollart.dhe shum tema te tjera
studime komperative ne mes dy librave: Bibel dhe Kuran.
libra te perkthyera nė shumė gjuhė si dhe mundesia e ndėgjimit mp3 nė gjuhėn turke tėlibrit tam ilmihal,jeta e pejbamberit sallallahu alejhi ve sellem dhe ewlijave. Tam ilmihali ėshtė shkruar nga njė sejjid rahmetullahi alejh i cili ka ndruar jetė para 5-7 vjetėve sejjid Husejn Hilmi nga rėnjėt e pejgamberit tonė sallallahu alejhi ve sellem.
Informata rreth xhamisė sė Linzit Austri . Shkarkime , Kuran, Artikuj etj .
Feja-Islame.Com - Faqe Islame Ne Gjuhen Shqipe Hutbe, Kurani Shqip, Aktuale, Artikuj, Haxhi, Ramazani, Gruaja Dhe Familja, Muslimanja, Ekonomia Islame, Psikologjia Islame, Video Islame, Forumi Islam, Media Islame, Galeria Islame, Top Faqe Islame, Popujt e Zhdukur, Lajme Etj..
Eshte web faqe islamike.Ka materiale te ndryshme rreth fese Islame.Poashtu mund qe te behet shkarkimi i Komplet Kur'anit Audio dhe ne Word
Islam, lajme, uēk, natyra, vizatimor, lidhje islame, tjera
I ngjan I-Podit...
Kujdes... e shesin. Por ia vlen tė blihet. Momentalisht nuk ėshtė i pėrkthyer komplet.
Libėr virtual - pothuajse real nė Flash
kjo faqe ka: ligjerata,hadithe,kuran,ilahija,habili dhe kabili,falja e namazit etj.
Faqe e mbushur me tema tė ndryshme islame,duke filluar prej hytbeve,temave,ligjeratave,ilahive....etj. Vizitojeni !
24 Orė online, Kur'an, Ilahi, Ligjėrata, Radio Drama etj. Na vizitoni nuk do tė zhgėnjeheni.
AudioNur Lidhja islame shqiptare islami ne gjuhen shqipe.!Ne ket faqe keni Radio Kuran, ligjerata, Video Audio, Pyejte Pergjigje,Dijetar, si dhe libra ne audio ,forum,mesimi i Kuranit per femij kuiz islam downloads ejt ejt.
kjo web faqe eshte me video islame kuran,ilahi.ligjerata etj.
Faqe ku mund te gjeni materjale te ndryshme rreth islamit
Kurani PDF nė disa gjuhė (anglisht, turqisht etj)
Revista ekononomike VALUTA. Lajme mė tė reja ekonomike nga Maqedonia.
Kuran nė shumė gjuhė me kėrkim anglisht
MP3 Kurane me kualitet tė lartė
Nga Universiteti i Medines
Shumė lexues tė Kur'anit nė kutlitet tė lartė. Posaēėrisht dallohet Minshawi (me lexim Muxhawad).
Nė kėtė link mund tė downloadoni lexime tė Kuranit nga imamė tė ndryshėm nė MP3 format.
Korigjim linku
Quran Explorer - aplikacion on-line pėr leximin dhe dėgjimin e Kur'anit anglisht dhe arabisht (Meshari Rashid)
Web Faqe Islame e pasuaruar me Artikuj Islam, Radio Islame me ligjerata te ndryshme 24 orėshe dhe tė tjera.
Kjo organizatė bazohet ne fe, edukim dhe ne aktivitetet sociale. Organizata ėshtė jo-profitabile
Ne kete web sajt ka materile islame te ndryshme si kur'an hadith fikh literatur per femren muslimane dhe gjith qka ne lidhje me kur'anin dhe sunetin
Bashkėsia Islame e Maqedonisė
“Pėr njė rini dhe ardhmėri tė shėndoshė” - ėshtė motoja e Sh.B. “Klubi Studentor” - Shkup, e themeluar nga studentė, tė cilėt pėrmes materialeve tė ndryshme, qoftė fletushka, revista apo libra, mundohen ta ngrisin vetėdijen dhe ta pėrmirėsojnė moralin tek ardhmėria e popullit tonė. e-mail: penastudentore@hotmail.com
mundet p.sh. edhe ne gjuhen gjermane vetem e zavendesoni m .de faqe shumė e mirė, sidomos video-dokumentar.....
Ne kete sajt do te mund te gjeni tema te ndryshme si ato: Islame, Ekonomike, Politike, Ese te ndryshme, Punime ne pps, etj.
Ekonomia sipas perspektivės dhe alternativės islame.
Materiale te ndryshme rreth Islamit, Krishterimit, Bibles, Kur'anit, Muhamedit a.s., Isait a.s., sekteve te ndryshme etj.
Faqe e cila permbush kėrkesat e Muslimanėve.
Organizatė Joqeveritare Rinore Islame - ku qellimi i saj eshte qe te perhap Islamin tek te rinjtė e R.M. Per me teper na vizitoni dhe do te njoftoheni me aktivitetet e kesaj organizate.
Xhamia e Shqiptareve ne Vienė
Forumi i tė Rinjve Muslimanė ne A- 1160 Wien
Skenimi i Kur'anit shqip - pėrkthimi i Sherif Ahmetit
Radio islame nė gj. shqipe pėr 24 h. me material tė pasur islam si ligjėrata, ilahije, tema etj.
Faqe e xhamisė nė pėrpunim e sipėr.
Faqe e Xhamisė sė Kreuzlingenit, Zvicėr.
Ky Web-Site mirėmbahet nga shoqata kulturore Ardhmėria. Kjo ėshtė njė organizėm i pavarur, i lirė qė bashkon nė gjirin e saj tė rinj intelektualė tė fushave tė ndryshme. Shoqata ardhmėria ėshtė njė shoqatė e pavarur jofitimprurėse e cila ushtron veprimtarinė e saj nė tė gjithė vendin.
Radio islame ne gjuhen shqipe, e pasuruar me Kur'an, lgijerata te drejtperdrejta si dhe te incizuara po ashtu edhe Ilahi.
Sajt profesional i pėrpunuar nė Java.
Kjo ėshtė njė shtesė qė instalohet pėr Word XP / 2003. E gjen numrin e ajetit dhe suren dhe e shfaq nė Word tekstin arab. Ka edhe pėrkthimin shqip.
Kėtu do te gjejnė atė qė kanė kėrkuar tė gjithė ata tė cilėt dėshirojnė tė mėsojnė dijen e vėrtetė dhe Fenė e Allahut, ata tė cilėt dėshirojnė tė ecin nė “Rrugėt e Paqes” tė pėrcaktuara nga Zoti i tyre me qėllim qė njeriu tė arrijė lumturinė e vėrtetė nė tė dyja botėt, nė kėtė tė pėrkohshmen dhe nė botėn e pėrtejme tė pėrhershme
- Pastrimin e metodologjisė nga idetė e shpikura, tė cilat e sabotojnė implementimin korrekt tė qasjes sė duhur, sipas shembullit tė gjeneratave tė para tė besimtarėve, superioriteti i tė cilave ėshtė vėrtetuar nė Kur'an dhe Hadith tė vėrtetė - metodė e cila ėshtė kusht pėr arritjen e synimeve nė kėtė botė dhe shpėtimit nė botėn tjetėr
Tekste te ndryshme mbi Islamin, tema te ndryshme mbi familjen, rinine, muslimanet, analiza, aktualitete, ligjerata, dhe shume te tjera...
Web faqe islame me tema tė ndryshme nga Kur'ani, Shkenca, Fikhu, Akida, Teuhid, si dhe tema tjera. Gjithashtu edhe libra e programe pėr shkarkim.
Program on-line pėr shfletimin e Kur'anit arabisht dhe dėgjim i ajeteve arabisht.
Njė nga tefsiret - komentimet e Kur'anit mė me famė nė botėn Islame
Ky website ėshtė hapurme qellim tė pėrhapjes sė fjalės sė All-llahut xh.sh.
Web faqe holandeze ka Kur'an, Ilahije, Videoklipe.
Njė nga sajtet mė tė suksesshme nė lidhje me Kur'anin. Ka mundėsinė e leximit tė ajeteve nė gjuhėn arabe nga lexues tė ndryshėm. Shumė opsione. Tepėr profesionalisht!
Analizė: Bibla dhe Kur'ani Studime, komperacione ne mes dy librave.
Xhamia El-Buhari nga Vjena
Studio Zėri Islam ėshtė faqe islame e pėrqėndruar me ēėshtje islame e sidomos me pėrgatitjen e Ligjeratave nga hoxhallarė tė ndryshėm, filma dokumantarė, filma tė animuar pėr fėmijė, dhe shumė tė tjera...
Ketu mund te shifni televizion nga Kosova ne lidhje me Islamin
Forum Islam nė gjuhen Shqipe... Mund tė gjeni gjithēka qė kėrkoni... Jeni tė mirėseardhur...
Sajt pėr pėrhapjen e fjalės sė drejtė.
Faqe islame teologjike, kulturore, historike, filozofike, politike dhe me tematike te gjere te proveniences kulturore-historike shqiptare islame.
Fotografi tė ndryshme nga Xhamia e Seebachut nė Cyrih tė Zvicrrės, si dhe diēka nga aktiviteti i saj.
Revistė pėr Islam, Politikė, Arsim, Kulturė etj.
Versioni mė i mirė i programit kompjuterik tė Kur'anit on-line nė gjuhėn arabe. Teksti mund tė kopjohet dhe tė futet nė Word. Programin e publikon kompleksi i shtypjes sė Kur'anit nė Medine.

Vėrejtje: nėse gjatė klikimit ky link nuk ju hapet, atėherė vetėm kopjojeni dhe hapni njė dritare tė re tė Internet Explorer. Aty vėndoni kėtė link dhe do tė hapet faqja e parė e Kur'anit arabisht.
Kėtu mund tė gjeni literaturė Islame nė gjuhėn shqipe dhe gjermane, DVD, CD dhe shumė gjėra gratis.
Gjithēka pėr jetėn e kėsaj bote dhe botės tjetėr...!
Falja e namazit pėr fillestarė me animacion kompjuterik. Ka mundėsi edhe pėr t'u downloaduar.
Faqe kulturore fetare ku do tė gjeni materiale nga mė tė ndryshmet, si dhe programe tė dobishme: ilahi tė pėrmbledhura nga gjuhėt Arabisht, Anglisht, Turqisht dhe Shqip. Kur'an dhe programe nga mė tė ndryshmet.
Ilahi nė gjuhėn shqipe
Doemos shifeni !!! Faqja e vetme nė internet ku mund tė downloadoni leximin e Kur'anit me kualitet superior nga shumė lexues. Nė kėtė faqe nuk mund tė gjeni asgjė pos fajllave tė kualitetshme (MP3).
Faqe ku mund tė dėgjoni dhe downloadoni leximin e Kur'anit nga lexues tė ndryshėm.
Kurani me shkronja tė arta
Transliterimi i Kuranit nė gjuhėn angleze, nė kėtė faqe mund tė lexoni ajetet me shkronja latine
Kurani nė shumė gjuhė me kėrkim
Programim, web-dizajn, web-programim...